Atrakcje


 

Atrakcje przy obiekcie:

Korty tenisowe (700 m)

Boiska do gry (700 m)

Pływanie w morzu (150 m)

Pływanie w basenie (900 m)

Bieganie i nordic walking (1 m)

Wypożyczalnia rowerów (200 m)

Sklep spożywczy (100 m)

Restauracja (150 m)

 

Miejscowość położona na Wybrzeżu Rewalskim, co turystom podróżującym po Polsce wystarcza za wszelkie rekomendacje i pochlebne recenzje. Jednak jeszcze nie wszyscy mieli okazję przekonać się, jakie atrakcje Pobierowo i sąsiednie miejscowości mają w zanadrzu. A jak dokładnie obrazuje to siatka poniżej, jest tego naprawdę sporo. Mimo że chodzi o parę niewielkich w sumie, za to położonych nad samym morzem wioseczek, to w najbliższej okolicy zdecydowanie nie brakuje miejsc, które warto odwiedzić.

Jako portal polecamy w szczególności najchętniej odwiedzaną rodzinną atrakcję wybrzeża - Park Miniatur i Kolejek. Podobnej klasy parków rozrywki, pomysłowo łączących cechy ludyczne z subtelnym pierwiastkiem edukacyjnym, nigdzie pod Pobierowem się nie uświadczy.

Niewątpliwie sporą atrakcją w Pobierowie jest… stary, nieużywany i mocno zdewastowany domek letniskowy. Cóż może być interesującego w rozpadającej się, pozarastanej ruderze? Ciekawość wzbudza osoba dawnej właścicielki - była nią Ewa Braun, kochanka i późniejsza żona Adolfa Hitlera. W żadnym razie nie jest to miejsce, które przynosi miejscowości wielką chwałę. Co nie zmienia faktu, iż wielu przyjezdnych chce je zobaczyć. W kwestii zabytków w samym Pobierowie, to warto wspomnieć o Hotelu Seeblick z 1907 r. - pierwszym takim obiekcie w całym kurorcie. Obecnie ośrodek wypoczynkowy prowadzi tutaj Uniwersytet Szczeciński.

Pobierowu nieco brakuje lepszych atrakcji historycznych, te praktycznie ograniczają się do dwóch wyżej wymienionych. Na szczęście w odległości około 5-10 kilometrów od umownego centrum intrygujących zabytków i fascynujących muzeów jest o wiele, wiele więcej. Najsłynniejsze są oczywiście ruiny średniowiecznego kościoła w Trzęsaczu. Jego niezwykłe dzieje - i nie tylko - prezentuje tutejsze Multimedialne Muzeum na Klifie. Jak świątynia wyglądała w pełnej okazałości, można sobie wyobrazić oglądając neogotycki kościół pw. Miłosierdzia Bożego. Warto wybrać się też do Niechorza, gdzie czekają m.in. latarnia morska oraz Muzeum Rybołówstwa Morskiego. Z kolei w Lędzinie można podziwiać odrestaurowany, holenderski wiatrak.

Z dość oczywistych względów, znacznie więcej atrakcji w Pobierowie i przyległościach czeka na amatorów aktywnego wypoczynku. Najwięcej różnorodnych opcji daje do wyboru gminny kompleks sportowy, na który składają się m.in. zespół boisk do gier zespołowych, korty tenisowe, hala połączona z siłownią czy skatepark. W okolicy nie brakuje też ośrodków jazdy konnej, malowniczych tras rowerowych, ciągnących się kilometrami szlaków pieszych, a nawet basenów. Nie wolno przy tym zapominać o sportach morskich i plażowych: żeglarstwie, kajakarstwie, siatkówce, beach soccerze itd. Rzecz jasna równie dobrze na piasku można się wylegiwać i opalać, czerpiąc energię ze słonecznych promieni.

Jeśli chodzi o atrakcje dla dzieci - Pobierowo na pewno nie pozostaje w tyle w stosunku do obecnych standardów nad morzem. W szczycie sezonu wakacyjnego niekwestionowanym centrum rozrywki w kurorcie staje się deptak na ulicy Grunwaldzkiej. A latem żaden pub czy smażalnia ryb na wybrzeżu właściwie nie obejdzie się bez barowych gier, pojawiają się też karuzele, baseny z kulkami, euro-bungee itp. Wiele wyzwań przygotował dla najmłodszych park linowy “Polskie Morze”. Wisienkę na torcie stanowi Magiczny Domek, gdzie wszystko jest dosłownie wywrócone do góry nogami.

Atrakcje dla dzieci w Pobierowie nie są trudne do znalezienia, a mimo to warto uwzględnić w wypoczynkowych planach parę małych wypadów razem z milusińskimi. W Rewalu obowiązkowo trzeba odwiedzić Bajkową Chatę i Park Wieloryba, w Trzęsaczu rozegrać partyjkę minigolfa, a w Niechorzu wpaść do kolorowej motylarni. Sama wycieczka też może być nie lada atrakcją - zwłaszcza kiedy podróżuje się nie w aucie, a w wagonach Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej. Tym pociągom daleko do Pendolino, lecz kolejki retro braki w prędkościach nadrabiają niepowtarzalnym klimatem.

A skoro już o nastrojowości mowa, to szukając takowych atrakcji w Pobierowie koniecznie trzeba znaleźć czas na dłuższy spacer brzegiem morza. Np. do Pustkowa, do pięknego parku, gdzie ustawiono m.in. scenę w kształcie statku, replikę zakopiańskiego krzyża na Giewoncie czy “wybrukowany” Układ Słoneczny. Na przechadzkę we dwoje warto wybrać się do Rewala, do Alei Róż i Zakochanych.

Pobierowo i jego bliskie “sąsiedztwo” dysponują tyloma różnego typu atrakcjami, że o nudnym i monotonnym odpoczynku nie ma mowy. I to nie tylko w wakacje, kiedy pogoda najbardziej sprzyja relaksowi nad morzem. Zimą, np. na święta Bożego Narodzenia, też warto tutaj przyjechać.